TV shipping - how do I go about it?

Wysyłka telewizora kurierem

Przesyłka telewizora z płaskim ekranem to wyzwanie. Jego delikatna, podatna na uszkodzenia struktura wywołuje obawy związane z bezpiecznym przewiezieniem go z miejsca na miejsce. Jest to jednak możliwe, o ile tylko zostaną spełnione określone warunki dotyczące sposobu jego pakowania i transportu.

Skorzystaj z profesjonalnego pakowania w Centrum MBE - dowiedz się więcej!

Przygotowanie telewizora do wysyłki

Proces przygotowania telewizora do transportu dzieli się na kilka etapów. Pierwszym powinno być odłączenie go od źródła energii oraz usunięcie wszystkich przewodów. Jeśli nie posiadasz instrukcji, dobrze jest oznaczyć sobie skąd wypinasz konkretny kabel – to umożliwi szybkie zainstalowanie telewizora w nowej lokalizacji.

Duże znaczenie ma dokładne wyczyszczenie. Przy pomocy miękkiej ściereczki zetrzyj kurz z obudowy. Ekran czyść tylko przeznaczonym do tego preparatem. Zanieczyszczenia z otworów można usunąć np. dzięki sprężonemu powietrzu. Zabiegi te uchronią telewizor od wewnętrznych uszkodzeń lub zarysowań wynikających z obecności swobodnie przemieszczających się w czasie transportu drobinek kurzu.

 

Pakowanie i zabezpieczenie telewizora do transportu

Bezpieczeństwo telewizora w transporcie zależy przede wszystkim od tego, jak zostanie on spakowany. Podstawą jest odpowiednie pudełko. Musi być jak najtrwalsze i w dobrym stanie. Jeśli zachowałeś opakowanie producenta wraz z dodatkowymi zabezpieczeniami (styropianowe wkładki, osłony, folie)- wykorzystaj je ponownie. W przypadku konieczności zakupu nowego pudełka dokonaj dokładnego pomiaru sprzętu i wybierz jak najmocniejszy materiał – np. tekturę falistą. Często wraz z pudełkiem otrzymasz także  dodatkowe elementy służące stabilizacji telewizora i ochronie jego słabych miejsc, zwłaszcza narożników. Profesjonalne materiały pakowe do wysyłki telewizora zakupisz w najbliższym Centrum Mail Boxes Etc.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Do zabezpieczenia telewizora potrzebować będziesz także wytrzymałej, najlepiej wodoodpornej taśmy. Użyj jej do umocnienia zabezpieczeń wokół telewizora oraz do szczelnego zaklejenia kartonowego pudełka.

Po spakowaniu samego telewizora pomyśl o pozostałych elementach jego wyposażenia: uchwycie, przewodach, pilotach itp. Jeśli pakujesz je razem z telewizorem umieść je w takim miejscu, aby nie zagrażały bezpieczeństwu sprzętu. Każdy przedmiot powinien być unieruchomiony, najlepiej za pomocą taśmy. W celu ochrony akcesoriów przed zawilgoceniem warto owinąć je dodatkowo folią lub użyć plastikowej torebki.

Wskazówka: Telewizor należy przewozić zawsze w pozycji pionowej, nigdy na płasko. W przeciwnym razie silny nacisk na ekran spowoduje uszkodzenie matrycy i nieodwracalne zniszczenie sprzętu.

 

Oznakowianie przesyłki kurierskiej zawierającej telewizor

Dodatkowym zabezpieczeniem telewizora w transporcie będzie umieszczenie na pudełku odpowiednich informacji. Etykieta z ostrzeżeniem o przewozie szkła i delikatnych przedmiotów (fragile) wyczuli przewoźnika na odpowiednie traktowanie przesyłki. Dodatkowo zaznacz, gdzie znajduje się spód a gdzie góra paczki. Informacje przewozowe umieść na wierzchu, tak, aby ich odnalezienie i odczytanie nie wymagało obracania pudła. Pamiętaj, aby były one wyraźne i czytelne.

 

Bezpieczna wysyłka telewizora kurierem

Wysyłka telewizora kurierem to operacja, którą najlepiej powierzyć doświadczonym w podobnych realizacjach specjalistom. W Centrum Mail Boxes Etc. zajmujemy się wysyłkami przedmiotów wartościowych i delikatnych - profesjonalnie spakujemy Twój sprzęt z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów pakowych, dobierzemy odpowiedniego przewoźnika i ubezpieczymy Twoją przesyłkę uwzględniając zarówno wartość wysyłanego telewizora, jak i koszty pakowania i transportu kurierem - dowiedz się więcej o naszym autorskim ubezpieczeniu MBE SafeValue.

Skontaktuj się z nami, by otrzymać wycenę wysylki telewizora kurierem.

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZE CENTRUM MBE

MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl • www.mbe.pl
##COUNTRY##
At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Back