MBE Worldwide przejmuje Pack & Send

Mail Boxes Etc. Worldwide przejmuje Pack & Send, aby rozszerzyć swój globalny zasięg i obecność w branży logistyczno - wysyłkowej

 

Warszawa, 1 marca, 2021

MBE Worldwide ("MBE"), wiodący dostawca rozwiązań w zakresie przesyłek i logistyki, poligrafii, wydruku i marketingu z ok. 2600 lokalizacjami w 52 krajach, przejmuje Pack & Send ("P&S") - strategiczną i dobrze rozpoznawalną w Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii markę działającą w branży usług wysyłkowych i logistycznych.

 

MBE - będęc do tej pory właścicielem trzech uzupełniających się marek: Mail Boxes Etc., AlphaGraphics i PostNet - koncentruje się na pierwszej i ostatniej mili usług wysyłkowych głównie w segmencie ekspresowych przesyłek kurierskich, a także służy jako lokalny dostawca niestandardowych rozwiązań marketingowych i poligraficznych. MBE skupia się na silnym rozwoju, zarówno poprzez wzrost organiczny - napędzany przez ugruntowaną i innowacyjną działalność podstawową - jak i przejęcia, które są jednym z kluczowych filarów długoterminowego planu strategicznego firmy.

Pack & Send, założona w 1993 r. z siedzibą w Sydney, jest firmą o ugruntowanej pozycji i ambitnych planach długoterminowych, działającą w branży usług spedycyjnych i logistycznych, ze 144 centrami usług zapewniającymi swoim klientom dużą wartość dodaną. Pack & Send jest silnie obecna i rozpoznawalna w  Australii, a także obejmuje dwa ważne i uzupełniające się terytoria, Nową Zelandię i Wielką Brytanię, dzięki uznanym i profesjonalnym licencjobiorcom master.

Obie spółki działają obecnie w branży usług dla biznesu poprzez sieć placówek obsługujących głównie firmy (małe i średnie przedsiębiorstwa) oraz konsumentów prywatnych. Pack & Send będzie nadal działać jako niezależna spółka i zachowa swój obecny zespół kierowniczy. Siedziba główna Pack & Send pozostanie w Moorebank, w Australii. Firmy zachowają swoje indywidualne nazwy, koncepcje biznesowe i marki.


"To ekscytujące wydarzenie dla systemu franczyzowego Pack & Send", powiedział Michael Paul, prezes i założyciel P&S. "Połączenie sił z MBE Worldwide stwarza wyjątkowe możliwości synergii ze współpracownikami podobnie doświadczonymi w zarządzaniu siecią przedsiębiorców opartą na franczyzie".
"Pack & Send doskonale pasuje strategicznie do MBE ze względu na swój model biznesowy oparty na przedsiębiorczości, zorientowany na ludzi, skoncentrowany na kliencie, który uzupełnia naszą działalność i kulturę MBE" - powiedział Paolo Fiorelli, prezes i dyrektor generalny MBE. "Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać Pack & Send w rodzinie MBE i wspólnie pracować nad dostarczaniem wysokiej jakości rozwiązań dla naszych klientów biznesowych i prywatnych na całym świecie".

 


Zespół Mail Boxes Etc.

MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl • www.mbe.pl
##COUNTRY##
At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz