##COUNTRY##

At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz

Chcesz otworzyć własny punkt MBE? Dołącz do nas!
Wiemy jak

Przesyłki kurierskie i pakowanie paczek z MBE

Czasem nawet nam trudno uwierzyć jakie towary i produkty są nadawane przesyłkami krajowymi i międzynarodowymi, a na przesyłkach przysłowiowo zjedliśmy już zęby. Dlatego rozumiemy, że aby wysłać ważne dokumenty, materiały wystawowe, prototypy, towary niebezpieczne czy nawet butelki z drogocennym alkoholem i dzieła sztuki o wysokiej wartości, trzeba mieć u boku niezawodnego partnera, który ma doświadczenie w realizacji przesyłek kurierskich kompleksowo: partnera, zadba o odpowiednie materiały pakowe, profesjonalnie spakuje przesyłkę, zagwarantuje ubezpieczenie jej zawartości i przygotuje dla niej niej odpowiednią dokumentację.

MBE to zespół profesjonalistów, oferujący wsparcie i profesjonalne usługi realizacji przesyłek kurierskich i pakowania, niezależnie od tego czy chcesz wysłać swoje towary i dokumenty na drugi koniec świata czy miasta! Koordynujemy każdy krok: od przygotowania paczki do wysyłki, przez dobór odpowiedniego przewoźnika, ubezpieczenie przesyłki, przygotowanie niezbędnej dokumentacji, aż po monitorowanie jej podróży.

 

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZY PUNKT MBE

 

Z MBE wyślesz towary o nawet najbardziej nietypowych wymiarach, kształtach czy wymaganiach transportowych w dowolne miejsce na świecie

 

Przesyłki kurierskie i pakowanie paczek - kompleksowa usługa MBE

 

Bogata oferta przewoźników

Nasze Centra na całym świecie współpracują z licznymi przewoźnikami. Mówimy tu zarówno o globalnych graczach, jak UPS, FedEx, DPD czy DHL, ale także o przewoźnikach lokalnych. W MBE skorzystasz także z usług InPostu (również z paczkomatów). Dzięki tak szerokiej ofercie przewoźników możemy zagwarantować naszym klientom indywidualnie dobrane rozwiązania, które są dopasowane do ich realnych potrzeb - uwzględniając kierunek wysyłki, rodzaj nadawanych towarów, terminy i budżet.

 

Indywidualne odbiory przesyłek kurierskich

Czy życzysz sobie późniejszego terminu odbioru, abyś mógł nadal elastycznie działać w ciągu dnia? MBE zadba o to, aby Twoje przesyłki lub listy zostały odebrane w wygodnym dla Ciebie czasie. Oczywiście to Ty również decydujesz, skąd mamy odebrać Twoje paczki lub listy. Z domu czy z biura - przyjedziemy dokładnie tam, gdzie nas potrzebujesz.

 

Profesjonalne pakowanie paczek i przygotowywanie przesyłek

Wiemy również, że wysokiej jakości opakowanie jest niezbędne, dlatego stosujemy materiały pakowe najwyższej jakości. Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu, połączonemu z  odpowiednimi opakowaniami wysyłkowymi sprawiamy, że nawet najbardziej kruche i delikatne przedmioty docierają do odbiorców w stanie nienaruszonym. Naszym klientom oferujemy usługę profesjonalnego pakowania paczek i przesyłek w Centrum MBE, a także możliwość zakupu kartonów i innych materiałów pakowych.

Mamy także odpowiednie rozwiązanie dla transportu łatwo psujących się produktów - dzięki opakowaniom izotermicznym umożliwiamy wysyłkę w warunkach kontrolowanej temperaturze. Odpowiednio pakujemy również produkty o nietypowych wymiarach czy kształtach, również na paletachChronimy przesyłki naszych klientów dzięki autorskiemu ubezpieczeniu przesyłek MBE SafeValue - unikalnej na rynku usłudze ubezpieczeniowej, która w przypadku uszkodzenia lub zagubienia przesyłki w transporcie uwzględnia nie tylko wartość wysyłanych towarów, ale także ich pakowania i samego transportu.

 

Dokumentacja eksportowa i importowa

Zanim wyślemy Twoją przesyłkę w kraju lub za granicę przygotujemy odpowiednie dokumenty transportowe i etykiety wysyłkowe. Szczególną uwagę zwracamy na przygotowanie dokumentów celnych. W przypadku wysyłki na terenie całej Europy, w obrębie UE i poza nią, a także wysyłki międzynarodowej, MBE przygotowuje dokumenty przewozowe i doradza w kwestiach celnych. Znamy przepisy importowe i eksportowe obowiązujące w poszczególnych krajach jak własną kieszeń! Oferujemy wsparcie w wysyłce i imporcie towarów na trasie Polska - UK po BrExicie.

Współpracując z MBE możesz zapomnieć o problemach z eksportem. Międzynarodowy import towarów jest również częścią działalności MBE. Oferujemy szybkie i niezawodne rozwiązania eksport - import dla dokumentów, paczek i przesyłek paletowych. 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Międzynarodowe i krajowe przesyłki kurierskie

W Mail Boxes Etc. dbamy o Twoją przesyłkę, dlatego współpracujemy tylko z najlepszymi przewoźnikami. Centra MBE, wysyłając Twoje przesyłki w kraju i za granicę, zawsze dobiorą najlepszą usługę wysyłkową, która odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom, uwzględniając terminy, rodzaj wysyłanego towaru i budżet. Dzięki ekspresowej usłudze wysyłkowej MBE gwarantujemy szybką i bezpieczną dostawę w Polsce, Europie i na całym świecie.

 

Przesyłki specjalistyczne

Zajmujemy się także wysyłką bagażu i sprzętu sportowego tak, byś mógł podróżować komfortowo, bez ciężarów, nie płacąc kroci za dodatkowy bagaż na lotnisku. Bezpieczna wysyłka dzieł sztuki, w tym obrazów, rzeźb i monet kolekcjonerskich, nie jest dla nas wyzwaniem - takie zlecenia realizowaliśmy już wielokrotnie, wysyłając przedmioty o wysokiej wartości artystycznej na drugi koniec świata. Naszym klientom pomagamy wysyłać także napoje alkoholowe, towary, które wymagają transportu w określonych temperaturach, oraz przedmioty wartościowe, jak prototypy, maszyny, instrumenty muzyczne czy technologię.

 

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZE CENTRUM MBE

 • MBE Online - platforma wysyłkowa MBE
 • Opakowania i materiały pakowe
 • Zarządzanie wysyłkami w sposób sprawny i zorganizowany jest podstawą funkcjonowania każdej firmy, niezależnie od rodzaju działalnośc i ilości nadawanych przesyłek. Dlatego tak ważna jest współpraca z partnerem, który udostępnia platformę cyfrową oferującą wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu.

 • Jeśli jesteś właścicielem małej firmy lub sklepu internetowego i regularnie wysyłasz zamówienia do klientów wiesz, jak ważnym jest, aby Twoje produkty dotarły pod adres dostawy bezpiecznie i na czas. Wykorzystanie wysokiej jakości, niezawodnych materiałów opakowaniowych jest pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu.

 • MBE SafeValue - ubezpieczenie przesyłki
 • BREXIT - wszystko pod kontrolą!
 • MBE SafeValue to unikalne rozwiązanie pakowania, wysyłki oraz ubezpieczenia, które zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony przed uszkodzeniami lub utratą towarów wysyłanych za pośrednictwem firm kurierskich.

 •  

  Gwarantowana wysyłka do Wielkiej Brytanii także po BREXIcie
  z Mail Boxes Etc. masz wszystko pod kontrolą!

  Okres przejściowy BREXITu dobiegł końca i od 1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania nie jest już częścią Unii Celnej UE. Istnieją dodatkowe wymagania i procedury, które muszą być teraz przestrzegane przy wysyłce między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

 • Wysyłka dzieł sztuki
 • Wysyłka bagażu i sprzętu sportowego
 • Planujesz wysyłkę dzieł sztuki kurierem w Polsce lub za granicę, ale nie wiesz jak odpowiednio spakować wysyłany przedmiot, by maksymalnie zabezpieczyć go na czas transportu albo którego przewoźnika wybrać, by przesyłka dotarła do odbiorcy w stanie idealnym i na czas? A może szukasz dodatkowego ubezpieczenia Twojego dzieła? 

  W MBE pomogliśmy tysiącom klientów na całym bezpiecznie wysłać dzieła sztuki. Dzięki naszej wiedzy, doświadczeniu, profesjonalnym materiałom pakowym i samym procesie pakowania, a także autorskiemu ubezpieczeniu dla dzieł sztuki profesjonalnie zorganizujemy Twój transport.

 • Dzięki usłudze wysyłki bagażu i sprzętu MBE możesz odebrać swój bagaż bezpośrednio w miejscu przeznaczenia, bez obaw i zmartwień. Ciesz się podróżą bez ciężarów. Z MBE podróżujesz spokojnie!

 • MBE Import
 • Pakowanie paczek i przesyłek
 • Mail Boxes Etc. to Twój niezawodny partner w międzynarodowym imporcie towarów do Polski, także z krajów spoza Unii Europejskiej. Oferujemy szybkie i sprawdzone rozwiązania w zakresie importu dokumentów, paczek i przesyłek towarowych. Dzięki MBE Import możesz kupować zatowarowanie od zagranicznych dostawców tak samo łatwo, jak od krajowych, bez konieczności martwienia się o kwestie celne i logistykę całego procesu.

   

 • Mail Boxes Etc. oferuje staranne i profesjonalne pakowanie Twoich przesyłek i paczek, także z dojazdem do Twojej lokalizacji, z wykorzystując odpowiednio dobrane, jakościowe - tak, aby Twój towar dotarł do miejsca przeznaczenia w idealnym stanie

 • Wysyłka upominków świątecznych
 • Informacja o stawkach MBE na rok 2021
 • Zarządzanie wysyłką prezentów świątecznych do przyjaciół, klientów i pracowników to skomplikowana operacja, która wielu osobom spędza sen z powiek. Gdzie zamówić upominki, jak zaplanować czas wysyłki, w jaki sposób spakować je, by wyglądały elegancko, ale i były bezpieczne w przewozie? 

  W MBE zajmujemy się całym procesem wysyłki upominków. Odbiór, przechowywanie, kompletowanie, drukowanie dokumentacji, profesjonalne pakowanie i wysyłka - zadbamy o wszystko i będziemy Cię informować na bieżąco o postępach, monitorując przebieg transportu po to, byś Ty mógł skupić się na tym, co naprawdę ważne!

 • Warszawa, 8 grudnia 2020 r.

  Rok 2020 jest bezprecedensowym okresem, w którym życie wielu rodzin, przedsiębiorstw i społeczności na całym świecie zostało silnie dotknięte przez pandemię. 

  Nasi klienci niezmiennie mogą jednak polegać na naszym zaangażowaniu, fachowej wiedzy, empatii, proaktywności, innowacyjności i zaangażowaniu. Dziś patrzymy w przyszłość mając nadzieję, że rok 2021 przyniesie zmiany i nowe możliwości.

  Pozostajemy przy Państwu, wspierając Wam w kolejnych wyzwaniach, dostarczając profesjonalnych rozwiązań, które stale rozwijamy tak, by były dostosowane do realiów rynkowych i potrzeb naszych klientów. 

  Z uwagi na powyższe Mail Boxes Etc. (dalej "MBE") informuje, że z dniem 1 stycznia 2021 r. zostanie zastosowana zmiana stawek i opłat w celu zagwarantowania wysokiego poziomu usług, który wyróżnia Sieć MBE i jest głównym powodem, dla którego klienci końcowi codziennie wybierają przedsiębiorców MBE jako partnerów dla swoich działalności.

  Poniżej przedstawiamy główne zmiany:

  • Ceny usług krajowych i międzynarodowych wzrosną średnio o 4,9%.
  • Dopłaty za dodatkowe obsługę/przesyłki, duże opakowania, palety niepiętrowalne, będą stosowane w szerszym zakresie.
   

  Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim klientom, którzy na co dzień wybierają Centra MBE jako partnerów logistycznych, potwierdzając swoje zaangażowanie w ciągłe oferowanie szerszego i bardziej ewoluującego zakresu usług, do których należą na przykład MBE SafeValue, MBE Import i MBE MyLogistics. Portfolio MBE reprezentuje nasze ciągłę dążenie do tego, by być bliżej naszych klientów, pomagając im pozostać skoncentrowanymi na biznesie i znaleźć rozwiązania dostosowane do ich potrzeb tak, by wspierać ich w działalności biznesowej i prywatnej.

  Na koniec przypominamy, że Centrami MBE zarządzają niezależni Przedsiębiorcy, którzy działają pod marką MBE w wyniku umowy franczyzowej. Z tego powodu nie wszystkie usługi i produkty oferowane przez Mail Boxes Etc. są dostępne w każdym punkcie sprzedaży MBE. Mail Boxes Etc. i MBE są znakami towarowymi zarejestrowanymi i używanymi przez MBE Worldwide S.p.A. (wszystkie prawa zastrzeżone).   - Zespół Mail Boxes Etc.
 • Krajowe przesyłki kurierskie
 • Przesyłki europejskie
 • Niezależnie od tego, czy chodzi tylko o jedną paczkę w roku, czy o wiele przesyłek nadawnych każdego dnia, które mają być dostarczane w jasno określony, indywidualnie dopasowany sposób - zawsze możesz na nas liczyć. Dopasujemy ofertę wysyłek krajowych do Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

  Przesyłki krajowe z MBE

 • MBE zrealizuje przesyłki do każdego kraju Europy, bez wyjątków. Od listów aż po palety - zajmiemy się wszystkim, by przesyłka szybko i sprawnie dotarła pod wskazany adres.

 • Przesyłki międzynarodowe
 • Priorytetowe przesyłki kurierskie
 • Razem z MBE możesz nadać i odebrać listy i paczki na całym świecie. Nasza firma używa certyfikowanych materiałów do zabezpieczania przesyłek i dopełni wszelkich powinności wymaganych w różnych krajach świata, od niezbędnych dokumentów, po opłacenie podatków.

 • Przesyłki priorytetowe z MBE

   

  Priorytetowe przesyłki kurierskie to specjalna usługa Mail Boxes Etc. Dzięki niej Twoja paczka, bez względu na kierunek wysyłki, dotrze pod wskazany adres ekspresowo.

  Dostawa jutro? Załatwione!

  Dostawa tego samego dnia? To również jest możliwe.

  Odbiór w weekend? Nie ma problemu!

 • Transport paletowy
 • Przesyłki izotermiczne
 • Przesyłki paletowe kojarzą się głównie z przemysłem i hurtem. Tymczasem użycie palety równie skutecznie rozwiązuje problemy logistyczne w przypadku pojedynczej rzeczy, której wysyłka nie może odbyć się metodą tradycyjną.

 • Kluczowym zagadnieniem w transporcie i logistyce jest utrzymywanie w chłodzie tych produktów, które tego wymagają, jak owoce, mrożonki, kwiaty czy leki. Pracownicy MBE zaproponują najbardziej efektywne i opłacalne rozwiązania, dostosowane do odległości, warunków atmosferycznych i tego, jakie temperatury i metody przewozu są potrzebne w przypadku Twoich produktów.

 • Wysyłka alkoholu
 • Wysyłka wina, wódki, piwa czy whisky kurierem wymaga odpowiedniego podejścia. Sprawdź jak wysłać alkohol, dbając o bezpieczeństwo samej przesyłki, ale także procedury celne i odpowiednią dokumentację.

#PeoplePossible

MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl • www.mbe.pl