##COUNTRY##

At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz

Chcesz otworzyć własny punkt MBE? Dołącz do nas!
Wiemy jak

Przesyłki kurierskie i pakowanie paczek z MBE

Czasem nawet nam trudno uwierzyć jakie towary i produkty są wysyłane przesyłkami krajowymi i międzynarodowymi. Aby wysłać ważne dokumenty, materiały wystawowe, prototypy, towary niebezpieczne czy nawet butelki z alkoholem, warto mieć u boku niezawodnego partnera. MBE to zespół profesjonalistów we wszystkich usługach związanych z wysyłką i pakowaniem, niezależnie od tego czy chcesz wysłać swoje towary i dokumenty na drugi koniec świata czy miasta! Koordynujemy każdy krok: od przygotowania do wysyłki, przez dobór odpowiedniego przewoźnika, ubezpieczenie przesyłki, przygotowanie niezbędnej dokumentacji do monitorowania jej podróży.

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZY PUNKT MBE

Z MBE wyślesz towary o nawet najbardziej nietypowych wymiarach, kształtach czy wymaganiach transportowych w dowolne miejsce na świecie

 

 

Punktualna wysyłka, niezawodne opakowania

Czy życzysz sobie późniejszego terminu odbioru, abyś mógł nadal elastycznie działać w ciągu dnia? MBE zadba o to, aby Twoje przesyłki lub listy zostały odebrane w wygodnym dla Ciebie czasie. Oczywiście to Ty również decydujesz, gdzie skąd mamy odebrać Twoje paczki lub listy. Do domu, do biura - przyjedziemy dokładnie tam, gdzie nas potrzebujesz.

Wiemy również, że wysokiej jakości opakowanie jest niezbędne i dlatego stosujemy certyfikowane materiały opakowaniowe. Materiały pakowe MBE to najlepsze rozwiązanie dla Twoich towarów. Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu połączonemu z  odpowiednimi opakowaniami wysyłkowymi gwarantujemy, że dobre nawet najbardziej kruche i delikatne przedmioty dotrą do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Mamy także odpowiednie rozwiązanie dla transportu łatwo psujących się produktów - dzięki opakowaniom izotermicznym umożliwiamy wysyłkę w warunkach chłodniczych i mrożonych. Odpowiednio pakujemy również produkty o dużej objętości. Ubezpieczenie MBE SafeValue to unikalna na rynku ochrona na wypadek utraty lub uszkodzenia przesyłki. Wysyłka wartościowa gwarantuje, że Twoje najcenniejsze skarby dotrą bezpiecznie do celu.

 

Dokumentacja eksportowa i importowa

Zanim wyślemy Twoją przesyłkę w kraju lub za granicę przygotujemy odpowiednie dokumenty tranportowe i etykiety wysyłkowe. Szczególną uwagę zwracamy na przygotowanie dokumentów celnych. W przypadku wysyłki na terenie całej Europy, w obrębie UE i poza nią, a także wysyłki międzynarodowej, MBE przygotowuje dokumenty przewozowe i doradza w kwestiach celnych. Eksperci Mail Boxes Etc. znają przepisy importowe i eksportowe obowiązujące w poszczególnych krajach jak własną kieszeń. Współpracując z MBE możesz zapomnieć o problemach z cłem i eksportem. Międzynarodowy import towarów jest również częścią działalności MBE. Oferujemy szybkie i niezawodne rozwiązania dla dokumentów, paczek i przesyłek towarowych. Od odbioru po odprawę celną i dokumentację importową - jesteśmy do Twojej dyspozycji.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Przesyłki międzynarodowe i krajowe

Mail Boxes Etc. dba o Twoją przesyłkę i współpracuje tylko z najlepszymi przewoźnikami. Centra MBE będą wysyłając Twoje przesyłki w kraju i za granicę zawsze dobiorą najlepszą usługę wysyłkową, która odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom. Dzięki ekspresowej usłudze wysyłkowej MBE gwarantujemy szybką i bezpieczną dostawę w Polsce, Europie i na całym świecie. Nasza usługa spedycji gwarantuje również, że Twoje towary dotrą do miejsca przeznaczenia na całym świecie. Zajmujemy się także wysyłką bagażu do miejsca przeznaczenia wakacyjnego. Rzecz jasna zajmujem się również śledzeniem przesyłki oraz potwierdzeniami odbioru.

 • MBE Online - platforma wysyłkowa MBE
 • MBE SafeValue - ubezpieczenie przesyłki
 • Zarządzanie wysyłkami w sposób sprawny i zorganizowany jest podstawą funkcjonowania każdej firmy, niezależnie od rodzaju działalnośc i ilości nadawanych przesyłek. Dlatego tak ważna jest współpraca z partnerem, który udostępnia platformę cyfrową oferującą wszystko czego potrzebujesz w jednym miejscu.

 • MBE SafeValue to unikalne rozwiązanie pakowania, wysyłki oraz ubezpieczenia, które zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony przed uszkodzeniami lub utratą towarów wysyłanych za pośrednictwem firm kurierskich.

   

 • BREXIT - wszystko pod kontrolą!
 • Wysyłka dzieł sztuki
 •  

  Gwarantowana wysyłka do Wielkiej Brytanii także po BREXIcie
  z Mail Boxes Etc. masz wszystko pod kontrolą!

  Okres przejściowy BREXITu dobiegł końca i od 1 stycznia 2021 roku Wielka Brytania nie jest już częścią Unii Celnej UE. Istnieją dodatkowe wymagania i procedury, które muszą być teraz przestrzegane przy wysyłce między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

 • Planujesz wysyłkę dzieł sztuki kurierem w Polsce lub za granicę, ale nie wiesz jak odpowiednio spakować wysyłany przedmiot, by maksymalnie zabezpieczyć go na czas transportu albo którego przewoźnika wybrać, by przesyłka dotarła do odbiorcy w stanie idealnym i na czas? A może szukasz dodatkowego ubezpieczenia Twojego dzieła? 

  W MBE pomogliśmy tysiącom klientów na całym bezpiecznie wysłać dzieła sztuki. Dzięki naszej wiedzy, doświadczeniu, profesjonalnym materiałom pakowym i samym procesie pakowania, a także autorskiemu ubezpieczeniu dla dzieł sztuki profesjonalnie zorganizujemy Twój transport.

 • Wysyłka bagażu i sprzętu sportowego
 • MBE Import
 • Dzięki usłudze wysyłki bagażu i sprzętu MBE możesz odebrać swój bagaż bezpośrednio w miejscu przeznaczenia, bez obaw i zmartwień. Ciesz się podróżą bez ciężarów. Z MBE podróżujesz spokojnie!

 • Mail Boxes Etc. to Twój niezawodny partner w międzynarodowym imporcie towarów. Oferujemy szybkie i niezawodne rozwiązania w zakresie importu dokumentów, paczek i przesyłek towarowych. Skorzystaj z kompetentnej usługi - wystarczy jeden telefon, a MBE zajmie się wszystkim, od odbioru do odprawy celnej.

 • Pakowanie przesyłek
 • Informacja o stawkach MBE na rok 2021
 • Mail Boxes Etc. oferuje staranne i profesjonalne pakowanie Twoich produktów z wykorzystaniem odpowiednich materiałów - tak, aby Twój towar dotarł do miejsca przeznaczenia w idealnym stanie

 • Warszawa, 8 grudnia 2020 r.

  Rok 2020 jest bezprecedensowym okresem, w którym życie wielu rodzin, przedsiębiorstw i społeczności na całym świecie zostało silnie dotknięte przez pandemię. 

  Nasi klienci niezmiennie mogą jednak polegać na naszym zaangażowaniu, fachowej wiedzy, empatii, proaktywności, innowacyjności i zaangażowaniu. Dziś patrzymy w przyszłość mając nadzieję, że rok 2021 przyniesie zmiany i nowe możliwości.

  Pozostajemy przy Państwu, wspierając Wam w kolejnych wyzwaniach, dostarczając profesjonalnych rozwiązań, które stale rozwijamy tak, by były dostosowane do realiów rynkowych i potrzeb naszych klientów. 

  Z uwagi na powyższe Mail Boxes Etc. (dalej "MBE") informuje, że z dniem 1 stycznia 2021 r. zostanie zastosowana zmiana stawek i opłat w celu zagwarantowania wysokiego poziomu usług, który wyróżnia Sieć MBE i jest głównym powodem, dla którego klienci końcowi codziennie wybierają przedsiębiorców MBE jako partnerów dla swoich działalności.

  Poniżej przedstawiamy główne zmiany:

  • Ceny usług krajowych i międzynarodowych wzrosną średnio o 4,9%.
  • Dopłaty za dodatkowe obsługę/przesyłki, duże opakowania, palety niepiętrowalne, będą stosowane w szerszym zakresie.
   

  Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim klientom, którzy na co dzień wybierają Centra MBE jako partnerów logistycznych, potwierdzając swoje zaangażowanie w ciągłe oferowanie szerszego i bardziej ewoluującego zakresu usług, do których należą na przykład MBE SafeValue, MBE Import i MBE MyLogistics. Portfolio MBE reprezentuje nasze ciągłę dążenie do tego, by być bliżej naszych klientów, pomagając im pozostać skoncentrowanymi na biznesie i znaleźć rozwiązania dostosowane do ich potrzeb tak, by wspierać ich w działalności biznesowej i prywatnej.

  Na koniec przypominamy, że Centrami MBE zarządzają niezależni Przedsiębiorcy, którzy działają pod marką MBE w wyniku umowy franczyzowej. Z tego powodu nie wszystkie usługi i produkty oferowane przez Mail Boxes Etc. są dostępne w każdym punkcie sprzedaży MBE. Mail Boxes Etc. i MBE są znakami towarowymi zarejestrowanymi i używanymi przez MBE Worldwide S.p.A. (wszystkie prawa zastrzeżone).   - Zespół Mail Boxes Etc.
 • Przesyłki krajowe
 • Przesyłki europejskie
 • Niezależnie od tego, czy chodzi tylko o jedną paczkę w roku, czy o całe mnóstwo zleceń, które mają być dostarczane w jasno określony, indywidualnie dopasowany sposób - zawsze możesz na nas liczyć. Stosownie do Twoich potrzeb wybrana zostanie najrozsądniejsza metoda transportu.

  Przesyłki krajowe z MBE

 • MBE zrealizuje przesyłki do każdego kraju Europy, bez wyjątków. Od listów aż po palety - zajmiemy się wszystkim, by przesyłka szybko i sprawnie dotarła pod wskazany adres.

 • Przesyłki międzynarodowe
 • Przesyłki priorytetowe
 • Razem z MBE możesz nadać i odebrać listy i paczki na całym świecie. Nasza firma używa certyfikowanych materiałów do zabezpieczania przesyłek i dopełni wszelkich powinności wymaganych w różnych krajach świata, od niezbędnych dokumentów, po opłacenie podatków.

 • Przesyłki priorytetowe z MBE

   

  Przesyłki priorytetowe to specjalna usługa Mail Boxes Etc. Dzięki niej Twoja paczka dotrze pod wskazany adres najszybciej jak to możliwe. Skontaktuj się z nami lub odwiedź Centrum MBE, a Twoja przesyłka ucieszy odbiorcę już jutro!

  Wybierając usługę priorytetową masz pewność, że Twoja paczka nie czeka na swoją kolej w magazynie przewoźnika. Nadania kurierskie priorytetowe doręczane są w pierwszej kolejności, bez względu na ilość zleceń przyjętych wcześniej do realizacji.

 • Transport paletowy
 • Przesyłki izotermiczne
 • Przesyłki paletowe kojarzą się głównie z przemysłem i hurtem. Tymczasem użycie palety równie skutecznie rozwiązuje problemy logistyczne w przypadku pojedynczej rzeczy, której wysyłka nie może odbyć się metodą tradycyjną.

 • Kluczowym zagadnieniem w transporcie i logistyce jest utrzymywanie w chłodzie tych produktów, które tego wymagają, jak owoce, mrożonki, kwiaty czy leki. Pracownicy MBE zaproponują najbardziej efektywne i opłacalne rozwiązania, dostosowane do odległości, warunków atmosferycznych i tego, jakie temperatury i metody przewozu są potrzebne w przypadku Twoich produktów.

 • Wysyłka alkoholu
 • Wysyłka alkoholu wymaga odpowiedniego podejścia. Istnieje przynajmniej kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę planując wysyłkę wina, wódki, piwa czy whisky kurierem. Sprawdź jak wysłać alkohol, dbając o bezpieczeństwo samej przesyłki, ale także procedury celne i dokumentację.

#PeoplePossible

MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl • www.mbe.pl