Transport dzieł sztuki

Skontaktuj się z nami

Planujesz wysyłkę dzieł sztuki kurierem w Polsce lub za granicę? W MBE pomogliśmy tysiącom Klientów na całym świecie bezpiecznie wysłać dzieła sztuki. Sprawdź, jak profesjonalnie zorganizujemy Twój transport.

Transport dzieł sztuki kurierem - czy to możliwe?

Wysyłka dzieł sztuki kurierem jest możliwa, ale organizowana na własną rękę może być ryzykowna. Płótna, obrazy i grafiki, rękodzieło, rzeźby i inne przedmioty o wysokiej wartości są wyjątkowo podatne na działanie niekorzystnych warunków panujących w transporcie. Nieodpowiednia temperatura, wilgotność czy obecność innych paczek narażają na uszkodzenie lub zniszczenie nawet najlepiej zabezpieczony przedmiot. Zagrożenie stanowi również prawdopodobieństwo zaginięcia przesyłki lub jej kradzieży. Nie chcąc brać na siebie zbyt dużej odpowiedzialności, większość firm kurierskich stosuje obostrzenia w zakresie przesyłek dzieł sztuki, lub zupełnie odmawia ich przewozu. Jednak dla Centrów MBE niemożliwe nie istnieje. Poniżej prezentujemy, z jakich opcji możesz skorzystać, aby bezpiecznie wysłać dzieło sztuki.

Potrzebujesz wysłać obraz? Zapytaj o wycenę!

Transport dzieł sztuki - jak zorganizować?

Transport dzieł sztuki to zadanie wymagające wyjątkowej staranności i precyzji. Każdy krok w procesie przewozu powinien być dokładnie zaplanowany, aby zapewnić bezpieczeństwo i integralność przewożonych obiektów. MBE (Mail Boxes Etc.) specjalizuje się w profesjonalnym transporcie dzieł sztuki, oferując kompleksowe usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb. Poniżej przedstawiamy kluczowe aspekty organizacji transportu dzieł sztuki z pomocą MBE.

1. Ocena i przygotowanie dzieła

Zanim dzieło sztuki zostanie przetransportowane, eksperci z MBE dokładnie oceniają jego stan i specyfikę, aby zidentyfikować wszelkie słabe punkty i zalecić odpowiednie środki ostrożności. Przygotowanie obejmuje również zabezpieczenie dzieła w odpowiednich materiałach ochronnych, takich jak folie bąbelkowe, specjalne opakowania, a w przypadku delikatnych obiektów – skrzynie transportowe.

2. Wybór odpowiedniego transportu

MBE oferuje różnorodne opcje transportu dostosowane do specyfiki przewożonego dzieła, w zależności od indywidualnych potrzeb Klienta.

3. Ubezpieczenie

MBE zapewnia dedykowane ubezpieczenie MBE Safe Value dla przewożonych dzieł sztuki. Dzięki temu klienci MBE mogą być pewni, że ich dzieła są chronione na wypadek uszkodzeń czy utraty wysyłanych przedmiotów.

4. Dokumentacja

Każdy transport dzieł sztuki realizowany przez MBE jest dokładnie udokumentowany. Wspieramy w przygotowaniu pełnej dokumentacji stanu dzieła przed transportem oraz wszelkich dokumentów przewozowych, certyfikatów autentyczności i zezwoleń na eksport/import, jeśli są wymagane. Dokładna dokumentacja ułatwia proces roszczeń ubezpieczeniowych w przypadku jakichkolwiek problemów.

5. Profesjonalna obsługa

Współpracując z MBE, Klienci mają pewność, że ich dzieła sztuki są w rękach profesjonalistów. Firma dysponuje zespołem ekspertów z doświadczeniem w transporcie dzieł sztuki, którzy posiadają niezbędną wiedzę i sprzęt do bezpiecznego przewozu nawet najbardziej delikatnych i cennych obiektów.

6. Monitorowanie transportu

MBE wykorzystuje nowoczesne technologie do śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym. Organizacja transportu dzieł sztuki z MBE to gwarancja najwyższej jakości usług i bezpieczeństwa przewożonych obrazów i innych dzieł. Dzięki kompleksowej obsłudze, obejmującej ocenę i przygotowanie dzieła, wybór odpowiedniego środka transportu, pełne ubezpieczenie, szczegółową dokumentację oraz nowoczesne monitorowanie, MBE zapewnia spokój i pewność, że dzieła sztuki dotrą do miejsca przeznaczenia w nienaruszonym stanie. Starannie zorganizowany transport z MBE to gwarancja bezpieczeństwa i satysfakcji zarówno dla właścicieli, jak i miłośników sztuki.

Jak zabezpieczyć dzieła sztuki przed transportem?

Zabezpieczenie dzieł sztuki przed transportem to kluczowy etap, który ma na celu ochronę przed uszkodzeniami. Obrazy i dzieła sztuki powinny być starannie pakowane w specjalistyczne materiały ochronne, takie jak folie bąbelkowe, pianki czy miękkie tkaniny, aby zminimalizować ryzyko zarysowań i wstrząsów. Delikatne obiekty często umieszcza się w dedykowanych skrzyniach transportowych, które są dostosowane do ich wymiarów i specyfiki. Dodatkowo, zastosowanie odpowiednich usztywnień i wypełnień w opakowaniach pomaga zapobiec przesuwaniu się dzieła w trakcie transportu, co zwiększa bezpieczeństwo przewozu. Dlatego też chcąc zadbać o bezpieczeństwo dzieła sztuki w transporcie należy spakować je do wysyłki w solidny sposób. Nie oszczędzaj na jakości i ilości materiałów użytych do zapakowania i zabezpieczenia wysyłanej rzeczy. Zminimalizuj, a najlepiej wyeliminuj możliwość swobodnego przemieszczania się przedmiotu w opakowaniu. Umieszczenie odpowiednich oznaczeń – etykiet informacyjnych i ostrzegających o przewozie rzeczy delikatnych – będzie dodatkową ochroną dzieła sztuki w transporcie.

Realizacja Centrum MBE w Koszalinie: pakowanie i wysyłka kurierem obrazu 

Obraz spakowany i wysłany przez Centrum MBE w Koszalinie

 

Powierz nam wysyłkę swoich dzieł!

Pakowanie obrazu i dzieł sztuki - powierz to profesjonalistom

Pakowanie obrazów i dzieł sztuki to zadanie wymagające precyzji i doświadczenia. Profesjonaliści dysponują nie tylko odpowiednimi materiałami ochronnymi, ale także wiedzą, jak prawidłowo zabezpieczyć każde dzieło, aby uniknąć uszkodzeń podczas transportu. Powierzając pakowanie specjalistom, zyskujesz pewność, że Twoje cenne obiekty będą chronione przed wstrząsami, wilgocią i innymi potencjalnymi zagrożeniami, dzięki czemu dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie. Nie masz odpowiednich materiałów? Brakuje Ci czasu, cierpliwości i doświadczenia? Skontaktuj się z najbliższym Centrum MBE! Nasi specjaliści profesjonalnie spakują każdy przedmiot do wysyłki za Ciebie, w dogodnym dla Ciebie terminie i miejscu. Fachowa i kompleksowa pomoc w transporcie obrazów, rzeźb, ceramiki, antyków i innych wartościowych przedmiotów – tylko z Mail Boxes Etc. Aby mieć gwarancję najwyższej jakości usług wybierz pakiet obejmujący nie tylko samą realizację wysyłki kurierem, ale również profesjonalne pakowanie i ubezpieczenie dzieł sztuki w transporcie.

Skontaktuj się z nami!

Jakie rodzaje dzieł sztuki są najczęściej transportowane?

Najczęściej transportowane dzieła sztuki to obrazy, rzeźby, fotografie, instalacje artystyczne oraz antyki. Obrazy, wymagają specjalnych zabezpieczeń, aby uniknąć uszkodzeń powierzchni. Rzeźby, zwłaszcza te wykonane z kruchego materiału, takiego jak marmur czy ceramika, są transportowane w specjalnie zaprojektowanych skrzyniach. Fotografie, często podatne na wilgoć i zarysowania, potrzebują odpowiednich opakowań ochronnych. Instalacje artystyczne, ze względu na swoją złożoność i unikalną strukturę, wymagają indywidualnego podejścia do transportu, natomiast antyki, jako wartościowe i delikatne przedmioty, muszą być pakowane z wyjątkową starannością, aby zachować ich historyczną wartość.

Jak wysłać obraz za granicę?

Wysłanie obrazu za granicę różni się od krajowej wysyłki pod kilkoma względami. Przede wszystkim, międzynarodowy transport wymaga dodatkowego zabezpieczenia i staranności, aby sprostać wymaganiom celno-skarbowym oraz zapewnić bezpieczeństwo w trakcie dłuższej podróży. Proces zaczyna się od starannego pakowania obrazu – użycia wysokiej jakości materiałów ochronnych, takich jak folie bąbelkowe i pianki, oraz solidnych opakowań lub skrzyń transportowych, które chronią przed uszkodzeniami i wstrząsami. Następnie kluczowe jest wybranie profesjonalnej firmy kurierskiej, która ma doświadczenie w transporcie dzieł sztuki i oferuje usługi śledzenia przesyłek oraz pełne ubezpieczenie. W porównaniu do wysyłki krajowej, międzynarodowy transport wymaga również dodatkowej dokumentacji, takiej jak certyfikaty autentyczności i zezwolenia na eksport, aby spełnić przepisy celne.

Dzięki współpracy z firmą specjalizującą się w transporcie międzynarodowym, taką jak Mail Boxes Etc., możesz mieć pewność, że Twój obraz dotrze do odbiorcy w doskonałym stanie, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Warto pamiętać, że w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia dzieła sztuki w transporcie procedura reklamacyjna może być bardzo trudna albo wręcz niemożliwa. Ponadto według zasad większości firm przewozowych to klient odpowiada za odpowiednie spakowanie i zabezpieczenie wysyłanego przedmiotu. Planując wysyłkę dzieł sztuki warto zgłosić się do firmy, która specjalizuje się w realizacji takich zleceń. W MBE od lat wspieramy naszych klientów, pakując, ubezpieczajac i wysyłając dzieła sztuki (rzeźby, obrazy, ceramikę i inne) w dowolne miejsce na świecie.

Znajdź Twoje centrum MBE

Transport dzieł sztuki - ubezpieczenie

Dla wszystkich osób świadomych wartości artystycznej i materialnej wysyłanego przedmiotu, prywatnych kolekcjonerów, właścicieli domów aukcyjnych i sklepów z antykami w MBE przygotowaliśmy specjalną, unikatową usługę ubezpieczeniową – MBE SafeValue Art, w ramach której ubezpieczysz dzieła sztuki i inne wartościowe przedmioty, a w sytuacji nieprzyjemnego wypadku i uszkodzenia obrazu, figurki czy innego dzieła sztuki w transporcie odzyskasz jego wartość lub koszty renowacji.

Dzięki tej usłudze ubezpieczysz rzeczywistą wartość dzieła oraz koszty jego pakowania oraz wysyłki kurierem – od momentu przygotowania towaru po dostarczenie go pod wskazany adres. Zapoznaj się z ofertą i warunkami ubezpieczenia i nigdy więcej nie martw się o bezpieczeństwo dzieł sztuki w transporcie!

Usługa podlega warunkom i ograniczeniom. Skontaktuj się z najbliższym Centrum MBE by uzyskać więcej szczegółów

Skontaktuj się z nami!

MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl • www.mbe.pl
##COUNTRY##
At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz