Wysyłka palety

Skontaktuj się z nami

Przesyłka paletowa - co to jest?

Przesyłka paletowa to usługa logistyczna polegająca na przewozie towarów umieszczonych na paletach. Palety, wykonane zazwyczaj z drewna, plastiku lub metalu, umożliwiają łatwe i bezpieczne transportowanie dużych ilości produktów, zarówno w kraju, jak i za granicą. Przesyłki paletowe kojarzą się głównie z przemysłem i hurtem. Tymczasem użycie palety równie skutecznie rozwiązuje problemy logistyczne w przypadku pojedynczej rzeczy, której wysyłka nie może odbyć się metodą tradycyjną.

Dzięki standaryzowanym rozmiarom palet, załadunek i rozładunek staje się prostszy i bardziej efektywny, co znacząco skraca czas obsługi. Wysyłka palety to idealne rozwiązanie dla firm oraz osób prywatnych, które potrzebują przetransportować ciężkie lub wielkogabarytowe przedmioty, zapewniając im stabilność i ochronę przed uszkodzeniami w trakcie transportu.

ZAPYTAJ O WYCENĘ

 

Wysyłka palety - kiedy warto wysłać przedmioty w ten sposób?

Przesyłki paletowe ułatwiają - a w wielu sytuacjach wręcz umożliwiają – transport przedmiotów problematycznych ze względu na ich wagę, rozmiar lub ilość. W ten sposób możesz wysłać m.in. meble, duży sprzęt AGD, materiały marketingowe (ulotki, katalogi, gadżety), części motoryzacyjne. Transport na palecie to również doskonały patent na sprawną przeprowadzkę. Przewiezienie wyposażenia domu bądź biura odbędzie się bezpiecznie i bezproblemowo. Wszystkie rzeczy dotrą do celu w jednym transporcie, ułatwiając szybkie urządzenie się w nowej lokalizacji.

Korzyści idących za przewozem paletowym nie trzeba z pewnością przybliżać przedsiębiorcom. Zaopatrzenie sklepów, dostarczanie materiałów budowlanych czy elementów wyposażenia domu i biur to tylko początek długiej listy zastosowań przesyłek paletowych. Nie ma co się oszukiwać - bez usług firm spedycyjnych, organizujących krajowy i zagraniczny transport na paletach, wiele przedsiębiorstw nie mogłoby istnieć. Ewentualnie działałyby z dużo mniejszym zasięgiem – lokalnie.

Transport paletowy - na co warto zwrócić uwagę?

Aby pomyślnie wysłać palety, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. W ten sposób każda przesyłka może być optymalnie dostosowana do odpowiednich wymagań. W rozmowie z naszymi ekspertami dowiesz się, które opcje są istotne dla Twojej przesyłki:

  • Jaka paleta będzie najlepsza?
  • Jakie opakowanie jest potrzebne?
  • Czy towary muszą być zabezpieczone?
  • Jak i kiedy przesyłka powinna być odebrana/dostarczona?
  • Jakie dodatkowe usługi będą przydatne?

Aby zaplanować skuteczną wysyłkę, ważne jest również, jaki rodzaj palety wybierzesz - poszczególne rodzaje palet są odpowiednie dla określonych towarów i tras transportowych. Wybór rodzaju palety jest także kluczowy dla kalkulacji kosztów - w tym również pomoże Ci doświadczone centrum MBE.

Przesyłki paletowe – co musisz wiedzieć?

Bez względu na skalę Twoich potrzeb, podczas planowania wysyłki paletowej niezbędne jest zadbanie o kilka szczególnie ważnych aspektów.

Pierwszy z nich to jakość palety. Za jakością materiału, z jakiego została wykonana paleta, idzie jej wytrzymałość. A właśnie od wytrzymałości zależy bezpieczeństwo wysyłanego towaru czy sprzętu. Kolejną ważną rzeczą jest dobór odpowiedniego rodzaju palety - dopasowanie jej wielkości i wytrzymałości do parametrów wysyłanego towaru. Europaleta, półpaleta a może paleta o niestandardowych wymiarach? Wybór jest szeroki, a przez to trudny. Nie zapominaj tez o właściwym spakowaniu ładunku– w wielu przypadkach to na wysyłającym spoczywa pełna odpowiedzialność za odpowiednie przygotowanie towaru do wysyłki.

Niezależnie od tego, czy wysyłasz lodówkę, silnik samochodowy czy 10 tysięcy ulotek i katalogów reklamowych jako osoba prywatna czy firma – zajmiemy się wszystkim fachowo i profesjonalnie. Zapewniamy najwyższej jakości palety, dostosowane do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z Centrum MBE - pomożemy Ci dobrać odpowiedniego przewoźnika, z którym realizacja przesyłki paletowej będzie łatwa, szybka i tania. Nasi pracownicy zajmą się Twoim zleceniem kompleksowo – przygotują i spakują towar do wysłania oraz zrobią wszystko, aby transport przebiegł bez zakłóceń. 

ZAPYTAJ O WYCENĘ

Jak dobrać rozmiar palety do wielkości przesyłki?

Na rynku dostępne są różne rodzaje palet, z których najpopularniejszą jest paleta euro. Produkowane zgodnie z normami Europejskiego Stowarzyszenia Palet EPAL, palety euro występują w kilku wersjach rozmiarowych. Oto przykład wymiarów dla standardowej palety euro: 120 x 80 x 150 cm (długość x szerokość x wysokość). Tańszym, nieatestowanym odpowiednikiem europalet są palety przemysłowe, które mogą mieć dowolne wymiary i być wykonane z różnych materiałów. Przy wysyłce towarów z użyciem palety kluczowe jest dobranie odpowiedniego jej modelu, uwzględniając wymiary oraz wagę przesyłki. Doświadczone centrum MBE zajmie się rozmiarem palety i wszystkimi formalnościami, co w efekcie znacznie ułatwi proces wysyłki Twoich przedmiotów.

Wysyłka palety - cena. Ile kosztuje wysyłka palety?

Koszt wysyłki paletowej zależy od wielu czynników, takich jak wymiary przesyłki, odległość, na jaką ma być dostarczona, oraz dodatkowe usługi, które mogą być wymagane podczas transportu. Ceny mogą się różnić w zależności od przewoźnika oraz specyficznych wymagań klienta. Dlatego najlepszym sposobem na uzyskanie dokładnej wyceny jest bezpośredni kontakt z firmą logistyczną, która przygotuje ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Warto również rozważyć skorzystanie z usług doświadczonego centrum MBE, które nie tylko zajmie się wszelkimi formalnościami, ale także pomoże dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie transportowe.

Przesyłki paletowe krajowe i międzynarodowe z MBE

Jeśli potrzebujesz wysłać palety towarów, Mail Boxes Etc. oferuje Ci kilka rodzajów usług i rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb. Jesteśmy w stanie wysyłać palety zarówno w Polsce jak i za granicę. Współpracujemy przy takich zleceniach zarówno z firmami, jak i osobami prywatnymi. MBE to gwarancja kompletnej i wydajnej usługi, która może obejmować dopasowany do potrzeb odbiór towarów, pakowanie, stałe wsparcie, śledzenie przesyłki i powiadomienie o dostawie.

Każdego dnia wspieramy firmy i osoby prywatne. Oferujemy efektywną i elastyczną usługę zarządzania przesyłkami. Dla Twojego spokoju i efektywności całego procesu powierz MBE swoje międzynarodowe przesyłki paletowe. Wykorzystujemy różne firmy transportowe do transportu towarów na całym świecie (Europa, Azja, Ameryka, Oceania, Afryka). Ponadto, nasze centra pomagają Klientom w obsłudze dokumentów exportowych w przypadku wysyłki za granicę. A jeśli wysyłasz paletą wartościowe przedmioty - możesz skorzystać z dedykowanego ubezpieczenia MBE Safe Value - jedynego ubezpieczania przesyłki na rynku, które gwarantuje Ci pełny zwrot wartości towaru.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Oferta usług może się różnić w zależności od lokalizacji i centrum MBE.
Poznaj pozostałe rozwiązania MBE
Wysyłka roweru
Wysyłka dzieł sztuki
Wysyłka roweru

 Transport roweru wymaga specjalnych rozwiązań logistycznych ze względu na ich rozmiar i kształt. Aby zapewnić bezpieczną i skuteczną wysyłkę, warto skontaktować się z ekspertami MBE, którzy pomogą Ci we wszystkich etapach tego procesu.

Wysyłka dzieł sztuki
Dzieła sztuki i obrazy wymagają specjalnego opakowania. Jest to jedyny sposób, aby zapobiec uszkodzeniom podczas transportu. W Mail Boxes Etc. wyszkoleni eksperci zajmą się profesjonalnym i bezpiecznym pakowaniem Twoich przedmiotów.
MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl • www.mbe.pl
##COUNTRY##
At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz