Wysyłka antyków to zadanie wymagające odpowiedniego podejścia. Przewóz przedmiotów zabytkowych, wartościowych i unikalnych zawsze wiąże się z większym ryzykiem. Zminimalizujesz je tylko korzystając z usług firmy, która dba o najwyższe standardy bezpieczeństwa przesyłek. W MBE jesteśmy tu dla Ciebie, by dobrać odpowiednie rozwiązanie i pomóc Ci bezpiecznie przetransportować Twój antyk z punktu A do punktu B.

 

Co jest antykiem?


O antyku mówimy, kiedy mamy do czynienia z rzeczą starą (stąd potoczna nazwa „starocie”). Jednak określenie, czy dana rzecz jest już antykiem wyłącznie na podstawie wieku, jest najczęściej niemożliwe. Aby móc to stwierdzić, należy rozważyć pozostałe czynniki, takie jak wartość estetyczną czy artystyczną przedmiotu, jego oryginalność (autentyczność) i stopień unikalności. Jeśli więc stary zegar czy mebel spełnia większość z powyższych kryteriów możemy stwierdzić, że jest on już antykiem.
Kolekcjonerzy do antyków zaliczają:

  • rzeczy użytku codziennego: zastawa stołowa, naczynia
  • elementy wyposażenia domu: lampy, meble, lustra
  • przedmioty osobiste: biżuteria, monety
  • dzieła sztuki: obrazy, rzeźby, i wszelkiej maści wyroby artystyczne

 

Jak bezpiecznie wysłać antyki kurierem?


Obecnie rynek antyków w ogromnym stopniu przeniósł się do internetu. Z tej formy kupna i sprzedaży antyków chętnie korzystają zarówno prywatni kolekcjonerzy jak i właściciele domów aukcyjnych. Jednak o w pełni udanej transakcji możemy mówić dopiero kiedy zakupiony mebel czy porcelana dotrze bezpiecznie do odbiorcy. Aby tak się stało wybierz usługi kurierskie na najwyższym poziomie.

MBE od lat specjalizuje się w transporcie przedmiotów nietypowych - o niestandardowych wymiarach czy dużej wartości. Nie boimy się wyzwań, dlatego - co stanowi nie lada wyjątek pośród ofert na usługi przewozowe – organizujemy również bezpieczną wysyłkę antyków.
Zabawy z folią, taśmą i nożyczkami to nie Twoja bajka? Nie musisz się tym zajmować - nasz pracownik spakuje i zabezpieczy każdą nietypową rzecz do wysyłki tak, aby dotarła pod wskazany adres w nienaruszonym stanie. Ochrona Twojej przesyłki w transporcie to nasz najwyższy priorytet.

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko
 
Nie bez powodu mówi się „przezorny zawsze ubezpieczony”. Warto pamiętać, że pomimo wszelkich starań włożonych w przygotowanie antyku do bezpiecznej wysyłki, w transporcie może wydarzyć się mnóstwo nieprzewidzianych i niezależnych od dostawcy rzeczy. Dlatego przygotowaliśmy unikatowe rozwiązanie ubezpieczenia przesyłki wartościowej - MBE SafeValue, zaczynając od samego przedmiotu, przez koszty jego pakowania aż po cenę wysyłki.

Usługa obejmuje ochroną przesyłkę na każdym jej etapie – od pakowania, przez transport aż po dostawę pod wskazany adres.

 

Znajdź najbliższe Centrum MBE

 

Skontaktuj się z naszym doradcą i dowiedz się jak bezpiecznie wysłać Twój antyk w dowolne miejsce na świecie.

MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl • www.mbe.pl
##COUNTRY##
At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz