##COUNTRY##

At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz

 

Chcesz otworzyć własny punkt MBE? Dołącz do nas!

Mediolan, 19 lutego 2020 r.

MBE Worldwide (MBE) oraz fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management (Oaktree) osiągnęły dzisiaj ostateczne porozumienie w kwestii nabycia przez Oaktree do 40% akcji MBE w ramach stopniowego podwyższenia kapitału zakładowego MBE o 120 mln EUR. Obecni akcjonariusze MBE, rodzina Fiorelli, będą nadal posiadać większość udziałów w przedsiębiorstwie. 

MBE jest wiodącym zewnętrznym dostawcą rozwiązań w zakresie wysyłki, realizacji zamówień, druku i promocji dla małych i średnich przedsiębiorstw ("MŚP") i konsumentów na całym świecie, głównie za pośrednictwem sieci niezależnych i zarządzanych przez franczyzobiorców lokalizacji. Spółka prowadzi działalność pod trzema komplementarnymi markami: Mail Boxes Etc., AlphaGraphics i PostNet. Działa jako kluczowy partner realizacyjny w zakresie pakowania i wysyłki, koncentrując się na pierwszej i ostatniej fazie wysyłki oraz jako wiodący, lokalny dostawca niestandardowych rozwiązań w zakresie druku i promocji na silnie rozproszonym rynku.

 

"Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą Oaktree z nami, w naszym biznesie MBE" - mówi Paolo Fiorelli, prezes i dyrektor generalny MBE. "Mamy ambitne plany dalszego rozwoju pozycji konkurencyjnej MBE, obecności na rynku międzynarodowym i wzmocnienia kondycji finansowej w ciągu najbliższych kilku lat. Aby osiągnąć te cele, szukaliśmy cenionego partnera inwestycyjnego z dużym doświadczeniem i wszechstronnymi zasobami. W Oaktree znaleźliśmy oba te elementy".

 

"Cieszymy się, że możemy współpracować z Paolo i jego zespołem, aby pomóc w realizacji ich ambitnej strategii rozwoju", mówi Mario Adario, dyrektor zarządzający Oaktree. "MBE działa na bardzo obiecujących rynkach, a firma ma imponujące osiągnięcia, atrakcyjną pozycję rynkową i inspirujący zespół zarządzający. W miarę jak te branże zmieniają się na naszych oczach, widzimy ogromną szansę na wsparcie MBE na kolejnym etapie drogi".

 

MBE Worldwide jest rozpoznawalne w swoich branżach dzięki solidnej, globalnej obecności uznanych marek, oferujących szeroki wachlarz produktów i usług istotnych dla rynku, z atrakcyjną propozycją dla klienta. Model biznesowy MBE - oparty głównie na wysoce skalowalnej sieci franczyzowej z ciągłymi przychodami i najlepszym w swojej klasie systemem wsparcia - jest dobrze pozycjonowane w dynamicznych i rozwijających się branżach, co skutkuje solidnymi wynikami finansowymi i globalnym zasięgiem sieci. Sprawdzona koncepcja fuzji i przejęć oraz doświadczony, zorientowany na wyniki zespół zarządzający będzie nadal budował stabilność spójnych marek o jednolitych wartościach.

 

MBE korzystało z doradztwa Jefferies jako wyłącznego doradcy finansowego, Sidley Austin LLC i Chiomenti jako doradców prawnych oraz PriceWaterhouseCoopers w ramach badania due diligence.Oaktree korzystało z doradztwa Shearman & Sterling jako doradców prawnych, Ernst & Young jako doradcy finansowego przy badaniu due diligence oraz Boston Consulting Group przy badaniu due diligence rynku.- Zespół Mail Boxes Etc.

 

 

O MBE Worldwide
MBE Worldwide S.p.A. ("MBE"), prywatna spółka holdingowa z siedzibą w Mediolanie (Włochy), jest zewnętrznym dostawcą rozwiązań w zakresie wysyłki, konfekcjonowania, druku i promocji dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz konsumentów detalicznych, głównie za pośrednictwem sieci niezależnych i zarządzanych na zasadzie franczyzy lokalizacji. Centra Usług MBE ułatwiają działalność przedsiębiorcom, osobom i firmom poprzez łatwo dostępną sieć dystrybucji oraz zindywidualizowane usługi i produkty dostarczane na wyróżniającym się i unikalnym poziomie obsługi klienta. MBE działa obecnie pod trzema różnymi markami: Mail Boxes Etc., AlphaGraphics i PostNet i jego globalna sieć liczy obecnie ponad 2.600 placówek w 52 krajach, z 10.000+ współpracownikami, a sprzedaż  w 2012 roku wyniosła 918 milionów EUR (1.028 milionów USD).

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach internetowych MBE Worldwide Group pod adresami: www.mbeglobal.com - www.mbe.it - www.mbe.es - www.mbe.de - www.mbefrance.fr - www.mbe.pl - www.postnet.com - www.alphagraphics.com

Kontakt
MBE Worldwide
Alda Rebosio
Viale Lunigiana, 35/37 - 20125 Milano
Tel. + 39 02 67 625 1
arebosio@mbeglobal.com

 

O Oaktree
Oaktree jest liderem wśród globalnych inwestorów specjalizujących się w inwestycjach alternatywnych - na dzień 31 grudnia 2019 r. zarządzane aktywa wynosiły 125 mld USD. Firma kładzie nacisk na oportunistyczne, zorientowane na wartość i kontrolowane ryzyko podejście do inwestycji w instrumenty kredytowe, private equity, aktywa rzeczywiste i akcje notowane na giełdzie. Firma zatrudnia ponad 950 pracowników i posiada biura w 18 miastach na całym świecie. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Oaktree pod adresem www.oaktreecapital.com.

MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl • www.mbe.pl