##COUNTRY##

At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz

Chcesz otworzyć własny punkt MBE? Dołącz do nas!

Wysyłka dzieł sztuki

Planujesz wysyłkę dzieł sztuki kurierem w Polsce lub za granicę, ale nie wiesz jak odpowiednio spakować wysyłany przedmiot, by maksymalnie zabezpieczyć go na czas transportu albo którego przewoźnika wybrać, by przesyłka dotarła do odbiorcy w stanie idealnym i na czas? A może szukasz dodatkowego ubezpieczenia Twojego dzieła? 

W MBE pomogliśmy tysiącom klientów na całym bezpiecznie wysłać dzieła sztuki. Dzięki naszej wiedzy, doświadczeniu, profesjonalnym materiałom pakowym i samym procesie pakowania, a także autorskiemu ubezpieczeniu dla dzieł sztuki profesjonalnie zorganizujemy Twój transport.

Wysyłka dzieł sztuki kurierem

Wysyłka dzieł sztuki jest możliwa, ale organizowana na własną rękę może być ryzykowna. Płótna, rękodzieło, rzeźby i inne przedmioty o wysokiej wartości są wyjątkowo podatne na działanie niekorzystnych warunków panujących w transporcie. Nieodpowiednia temperatura, wilgotność czy obecność innych paczek narażają na uszkodzenie lub zniszczenie nawet najlepiej zabezpieczony przedmiot. Zagrożenie stanowi również prawdopodobieństwo zaginięcia przesyłki lub jej kradzieży.

Nie chcąc brać na siebie zbyt dużej odpowiedzialności, większość firm kurierskich stosuje obostrzenia w zakresie przesyłek dzieł sztuki, lub zupełnie odmawia ich przewozu.
Jednak dla załogi MBE niemożliwe nie istnieje. Poniżej podpowiadamy, z jakich opcji możesz skorzystać, aby bezpiecznie wysłać dzieło sztuki.

 

Bezpieczna wysyłka dzieł sztuki

W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia dzieła sztuki w transporcie procedura reklamacyjna może być bardzo trudna albo wręcz niemożliwa. Ponad to według zasad większości firm przewozowych to klient odpowiada za odpowiednie spakowanie i zabezpieczenie wysyłanego przedmiotu.

 

Pakowanie dzieła sztuki do wysyłki kurierem

Dlatego też chcąc zadbać o bezpieczeństwo dzieła sztuki w transporcie należy spakować je do wysyłki w solidny sposób. Nie oszczędzaj na jakości i ilości materiałów użytych do zapakowania i zabezpieczenia wysyłanej rzeczy.  Zminimalizuj, a najlepiej wyeliminuj możliwość swobodnego przemieszczania się przedmiotu w opakowaniu.  Umieszczenie odpowiednich oznaczeń – etykiet informacyjnych i ostrzegających o przewozie rzeczy delikatnych – będzie dodatkową ochroną dzieła sztuki w transporcie.

Jak to zrobić? Pomocy!

Nie masz odpowiednich materiałów? Brakuje Ci czasu, cierpliwości i doświadczenia?
Skontaktuj się z najbliższym Centrum MBE! Nasz specjalista profesjonalnie spakuje każdy przedmiot do wysyłki za Ciebie, w dogodnym dla Ciebie terminie i miejscu. Fachowa i kompleksowa pomoc w transporcie dzieł sztuki i innych wartościowych przedmiotów – tylko z Mail Boxes Etc.

Aby mieć gwarancję najwyższej jakości  usług  wybierz pakiet obejmujący nie tylko wysyłkę, ale również pakowanie i ubezpieczenie dzieł sztuki.

POWIEDZ NAM CO I GDZIE POTRZEBUJESZ DZIŚ WYSŁAĆ


Ubezpieczenie dzieł sztuki w transporcie

Dla wszystkich osób świadomych wartości artystycznej i materialnej wysyłanego przedmiotu, prywatnych kolekcjonerów, właścicieli domów aukcyjnych i sklepów z antykami w MBE przygotowaliśmy specjalną, unikatową usługę ubezpieczeniową – MBE SafeValue Art, w ramach której ubezpieczysz dzieła sztuki i inne wartościowe przedmioty.
Dzięki tej usłudze ubezpieczysz rzeczywistą wartość dzieła oraz koszty jego pakowania oraz wysyłki kurierem – od momentu przygotowania towaru po dostarczenie go pod wskazany adres. Zapoznaj się z ofertą i warunkami ubezpieczenia i nigdy więcej nie martw się o bezpieczeństwo dzieł sztuki w transporcie!

Usługa podlega warunkom i ograniczeniom. Skontaktuj się z Twoim Centrum MBE by uzyskać więcej szczegółów

 

MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl • www.mbe.pl