Są sytuacje, gdy przesyłka priorytetowa to za mało. I wtedy działamy nieszablonowo.

Dolnośląski dystrybutor sprzętu medycznego otrzymał ważne zamówienie z Ukrainy. Potrzebne były specjalistyczne narzędzia chirurgiczne, niezbędne do operowania dzieci poszkodowanych w wyniku działań wojennych.

Czas dostawy był więcej niż pilny. Tymczasem sprzedawca sprzętu medycznego miał przed sobą nie tylko skompletowanie i zabezpieczenie zamówienia, ale też przygotowanie dokumentów do odprawy celnej. Dochodził jeszcze problem z trudnym do przewidzenia czasem oczekiwania na granicy.

Firma kurierska, do której się zwrócono, nie mogła zaproponować żadnego rozwiązania poza standardowymi usługami. A te nie były wystarczające. Dystrybutor narzędzi chirurgicznych zgłosił się zatem do punktu Mail Boxes Etc. we Wrocławiu.

Zespół zaangażował się w sprawę, ale wciąż nie był w stanie znaleźć firmy kurierskiej, która zrealizowałaby zlecenie na czas. Problem stanowiła odprawa celna. Również transport lotniczy nie dawał żadnej gwarancji, że narzędzia dotrą na następny dzień. Potrzebne było niestandardowe rozwiązanie.

Właściciel punktu zaproponował, aby ktoś ze strony ukraińskiej przekroczył granicę i odebrał przesyłkę w Polsce. Pracownicy MBE zorganizowali transport do Przemyśla, a kadra kierownicza tamtejszej firmy kurierskiej zobowiązała się potraktować sprawę ze szczególną troską. Kiedy tylko przyjechał odbiorca z Ukrainy, przekazano mu paczkę wraz z odpowiednimi dokumentami.

Już po 30 godzinach od nadania narzędzia odebrano w Kijowie w szpitalu. Można było zaczynać operację.

Wiemy, że oprócz spraw ważnych, są także te najważniejsze. W MBE zrobimy wszystko, co tylko możliwe, by maksymalnie skrócić czas oczekiwania.

Tamta dostawa naszych narzędzi była dla nas sprawą honoru. W końcu chodziło o coś więcej niż biznes

#PeoplePossible

MBE Poland Sp. z o.o.. • ul.Domaniewska 39A • 02-672 Warszawa • KRS: 0000470144 • NIP: PL5252560416 • REGON: 146805288 • Tel. +48 22 208 29 75 • biuro@mbe.pl • www.mbe.pl
##COUNTRY##
At the moment there are no Service Centers in ##COUNTRY##.
If you are interested in opening a Center or acquiring the Licence please contact:

MBE WORLDWIDE


Wstecz